AKTUALNOŚCI

2022-11-09 12:35:33 | Autor:Administratorzy

Mecz charytatywny dla dziennikarza Leszka Salvy

  print

W niedzielę, 23 października o godz. 10 na stadionie Orląt Kielce sędziowie piłkarscy ze Stowarzyszenia ŚSPP zagrali z dziennikarzami w charytatywnym meczu dla Leszka Salvy.

Leszek Salva to świetnie znany świętokrzyskim kibicom dziennikarz, gdyż od wielu lat zajmuje się sportem, głównie piłką ręczną, piłką nożną i bilardem, choć oczywiście nie tylko.

2 listopada 2021 roku Leszek Salva doznał rozległego wylewu krwi do mózgu z pękniętego tętniaka. Przez wiele dni lekarze neurologicznego OIOM Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach walczyli o jego życie. Po miesiącu Leszek otworzył oczy. W styczniu został przeniesiony do ośrodka rehabilitacyjnego w Sawicach k/Siedlec, a w ostatnich dniach do kolejnego, niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego.

W tygodniu poprzedzającym mecz na facebookowej stronie Stowarzyszenia ŚSPP odbyło się szereg licytacji. Ich finał nastąpił w trakcie spotkania. Osoby, które pojawiły się na trybunach, mogły licytować i przebić to, co udało się osiągnąć w internecie.

Cały dochód 19 tysięcy 260 złotych 32 grosze, został przekazany rodzinie Leszka i pomoże w jego rehabilitacji.

Oba środowiska, sędziowskie i dziennikarskie, wykazały się olbrzymią solidarnością. Do tego doszła otwartość serc wielu ludzi, którzy włączyli się w pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego wydarzenia.

Na boisku działo się bardzo dużo. Sędziowie pokonali dziennikarzy 5:3, ale w tym meczu wygrali wszyscy.

Nadal można pomóc wpłacając dowolną kwotę na https://www.siepomaga.pl/leszek-salwa

fot. Wojciech Habdas (Gazeta Wyborcza Kielce)

 

Wróć

Zobacz więcej aktualności

2023-01-25 17:28:53

Cykl szkoleń dla obserwatorów

Zarząd Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego ZPN, zapraszam na cykl trzech szkoleń online dla obserwatorów wszystkich poziomów. Szkolenia odbędą się w następujących terminach:

zobacz więcej
2023-01-24 13:05:42

Komunikat Zarządu Kolegium Sędziów ŚZPN

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy. Zarząd Kolegium Sędziów ŚZPN przesyła informację na temat decyzji organizacyjnych. Zarząd KS ŚZPN wyznaczył termin egzaminu dla sęd

zobacz więcej
2023-01-14 13:21:14

Zagrali dla Daniela Szpili

3 grudnia 2022 r. w Hali Sportowej w Bilczy Stowarzyszenie ŚSPP zorganizowało V Mikołajkowy Turniej Charytatywny im. Kamila Pastuszki.

zobacz więcej
2023-01-14 10:05:47

Odszedł Ryszard Enbinger

Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej z głębokim smutkiem informuje, że 11 stycznia 2023 roku zmarł długoletni sędzia i obserwator Kolega Ryszard Enbinger. Do 2

zobacz więcej