AKTUALNOŚCI

2022-11-15 22:52:05 | Autor:Administratorzy

Warsztaty szkoleniowe uczestników Programu Mentorskiego czterech województw

  print

W sobotę 12.11.2022r. w Kielcach odbyły się warsztaty szkoleniowe dla sędziów biorących udział w Programie Mentorskim z czterech województw, Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Lubelskiego oraz Podkarpackiego Kolegium Sędziów. W najbliższym czasie z tego owocnego spotkania ukaże się również krótki materiał filmowy do którego oglądania zachęcamy.

Szkolenie składało się z trzech etapów: 

Pierwszy to wspólne oglądanie na żywo meczu Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Widzewem Łódź

Drugi etap - omawianie i analiza meczu z sędziami i obserwatorem zawodów.

W dalszej części - analiza klipów regionalnych.

Inicjatorem spotkania był Konrad Sapela przy współpracy gospodarza spotkania Świętokrzyskiego Kolegium Sędziów oraz klubu Korona Kielce.

Konrad Sapela:

Jest to nowy pomysł, z jednej strony merytoryka z drugiej strony coś jednak niestandardowego, bo wyjeżdżamy ze swoich województw i  oglądamy mecz Ekstraklasy. Mam już sygnały żebyśmy na wiosnę znowu pomyśleli o kontynuacji tego projektu. Wychodzi na to, że odbiór jest bardzo pozytywny dla większości, a być może dla wszystkich chłopaków, którzy de facto sędziują na swoich podwórkach poziom 4 ligi, okręgówki i A klasy. Spotkanie się i taki szybki wehikuł czasu, przejście na poziom Ekstraklasy, możliwość dyskusji, rozmowy, wymiany opinii z sędzią międzynarodowym i z obserwatorem ze szczebla PZPN, to jest coś niestandardowego, takie rzeczy się generalnie nie zdarzają, nie tak duża grupą i to tak młodych sędziów. Byli oni naprawdę zainteresowani, zadawali pytania i mam wrażenie, że jakbyśmy mogli siedzieć do północy, to pewnie do tej północy te pytania byłyby zadawane.

Obserwator zawodów Marcin Szulc:

Spotkaliśmy się tutaj z sędziami czterech województw w ramach programu instruktorów Kolegium Sędziów PZPN. Omawialiśmy dzisiaj mecz Korona Kielce - Widzew Łódź. Omawialiśmy sposób prowadzenia tego meczu przez sędziego w sposób nietypowy, bo o ile zawsze sędziowie wypowiadają się w ramach prowadzonego przez siebie meczu dyskutując z obserwatorem na temat sytuacji meczowych, tak tutaj miało to miejsce przed audytorium ponad 40 sędziów z Programów Mentorskich tych czterech województw. Dyskutowaliśmy na tematy szkoleniowe, które wydarzyły się w meczu, a które pomogą tymże sędzią w najbliższym czasie w ich karierze, w ich przygodzie sędziowskiej. Było z kim rozmawiać i to jest jakby bardzo pocieszające. Te oczekiwania czy chęć uczenia się pokazały, że sędziowie nie bali się dyskusji czy ze mną czy z sędzią międzynarodowym. Mówili o swoich spostrzeżeniach z perspektywy trybun. Pytali o dużo rzeczy technicznych, rozmawialiśmy o szkoleniowych sytuacjach boiskowych, także dyskusja była i to jest najbardziej pocieszające.

Sędzią zawodów był sędzia międzynarodowy Damian Sylwestrzak, asystentami Marek Arys oraz Adam Karasewicz, sędzia technicznym był Karol Arys, natomiast obserwatorem Marcin Szulc.

Bardzo dziękujemy Panom za poświęcony czas dla naszych podopiecznych, oraz cenne rady.

Specjalne podziękowania dla kierownika drużyny Korona Kielce pana Łukasza Tomczyka oraz Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

  

Wróć

Zobacz więcej aktualności

2023-01-25 17:28:53

Cykl szkoleń dla obserwatorów

Zarząd Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego ZPN, zapraszam na cykl trzech szkoleń online dla obserwatorów wszystkich poziomów. Szkolenia odbędą się w następujących terminach:

zobacz więcej
2023-01-24 13:05:42

Komunikat Zarządu Kolegium Sędziów ŚZPN

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy. Zarząd Kolegium Sędziów ŚZPN przesyła informację na temat decyzji organizacyjnych. Zarząd KS ŚZPN wyznaczył termin egzaminu dla sęd

zobacz więcej
2023-01-14 13:21:14

Zagrali dla Daniela Szpili

3 grudnia 2022 r. w Hali Sportowej w Bilczy Stowarzyszenie ŚSPP zorganizowało V Mikołajkowy Turniej Charytatywny im. Kamila Pastuszki.

zobacz więcej
2023-01-14 10:05:47

Odszedł Ryszard Enbinger

Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej z głębokim smutkiem informuje, że 11 stycznia 2023 roku zmarł długoletni sędzia i obserwator Kolega Ryszard Enbinger. Do 2

zobacz więcej