AKTUALNOŚCI

2023-01-14 13:21:14 | Autor:Administratorzy

Zagrali dla Daniela Szpili

  print

3 grudnia 2022 r. w Hali Sportowej w Bilczy Stowarzyszenie ŚSPP zorganizowało V Mikołajkowy Turniej Charytatywny im. Kamila Pastuszki.

W tym roku turniej miał wyjątkowy charakter i szczególny cel, pomoc naszemu koledze z województwa opolskiego, Danielowi Szpili, który zmaga się z ciężką chorobą. W ubiegłym roku u Daniela zdiagnozowano SLA, czyli tzw. stwardnienie zanikowe boczne. Daniel Szpila był arbitrem w ponad 850 spotkaniach, w tym również wieloletnim sędzią asystentem na szczeblu centralnym. Regularnie też uprawiał bieganie i chodził po górach. Choroba, jaka go dotknęła jest bardzo rzadka i nieuleczalna.

W turnieju piłkarskim udział wzięły osoby związane ze środowiskiem sędziowskim w wieku 35 lat i więcej (kategoria oldboy). Do Bilczy przyjechały reprezentacje sędziów małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, opolskiego, podlaskiego, mazowieckiego oraz zespoły złożone z sędzi oraz sędziów szczebla centralnego.

W tygodniu poprzedzającym turniej na fanpage’u organizatora prowadzone były liczne licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez środowisko sportowe i nie tylko.

Dzięki akcji udało się zebrać rekordową kwotę 22250zł, która została przekazana na leczenie Daniela. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Jesteście wielcy.

W turnieju zagrali:

Kolegium Sędziów Podkarpacie, KS Lublin, KS Nowy Targ, KS Nowy Sącz, KS Olkusz, KS Kraków, Podlaski ZPN , Mazowiecki ZPN, Opole – Przyjaciele Daniela, Sędzie Szczebla Centralnego oraz dwie drużyny Stowarzyszenia ŚSPP.

Rywalizacja w turnieju najpierw toczyła się w trzech grupach. Po niezwykle zaciętych spotkaniach grupowych oraz pojedynkach barażowych i ćwierćfinałowych pary półfinałowe utworzyły drużyny Przyjaciół Daniela - Opole i Lublina oraz Podkarpacia i Nowego Sącza. W obu meczach lepsi okazali się ci pierwsi. Ostatecznie po zwycięstwo w całym turnieju sięgnęła drużyna z województwa podkarpackiego, która wygrała w karnych. Mecz o trzecie miejsce zakończył się z kolei triumfem drużyny z Nowego Sącza.

Miejsce I: KS Podkarpackie

Miejsce II: Przyjaciele Daniela – Opole

Miejsce III: KS Nowy Sącz

Miejsce IV: KS Lublin Miejsca

V-VIII: Mazowiecki ZPN, KS Olkusz, Podlaski ZPN i ŚSPP.

Miejsca IX-XII: KS Nowy targ, Sędzie S.C., KS Kraków i ŚSPP II.

Król Strzelców: Szymon Ubożak (ŚSPP).

MVP Turnieju: Szymon Łężny (Przyjaciele Daniela-Opole)

Najlepszy bramkarz: Kamil Dubusz (KS Podkarpackie)

Najstarszy zawodnik: Władysław Łężny (Przyjaciele Daniela-Opole)

Film z turnieju

 

Wróć

Zobacz więcej aktualności

2023-03-22 23:35:23

Harmonogram szkoleń - Wiosna 2023

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy. Komisja Szkoleniowa Świętokrzyskiego Kolegium Sędziów przesyła informację odnośnie obowiązkowych szkoleń online dla sędziów oraz obs

zobacz więcej
2023-03-21 13:15:43

Listy sędziów z podziałem na klasy rozgrywkowe

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy. Zarząd Kolegium Sędziów ŚZPN przesyła informację na temat zaszeregowania poszczególnych sędziów do danych klas rozgrywkowych.

zobacz więcej
2023-03-07 21:40:41

Komunikat

W związku ze zbliżającą się nową rundą rozgrywkową komórka finansowa ŚZPN Kielce przypomina o: 1. Przestrzeganiu ustalonych terminów przekazywania zestawień sędziowskich

zobacz więcej
2023-03-07 18:02:01

II termin egzaminów - Wiosna 2023

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy. Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów ŚZPN przesyła informację na temat decyzji organizacyjnych dotyczących drugiego terminu egzaminó

zobacz więcej